ד"ר סנדרה ואלאברג פרי

יחד עם ד"ר שעיה רוטברג

מדיטציה שם הויה בתורתו של אבולעפיה

אברהם אבולעפיה, מקובל שנדד בספרד ובאגן המזרחי של הים התיכון במאה ה13 ולמד מפי מיסטיקאים שונים, פיתח שיטה של מדיטציה בתנועה על שמות האל. השיטה משלבת נשימה, קול ותנועה שמתבססת על האותיות והניקוד של השמות. בסדנא זו נלמד את תרגול ההזכרה של אחד משמות האל אשר מטרתה להביא את המשתתף לדרגת הנבואה.

תורת הנבואה של אבולעפיה

בסדנא זו נלמד ונתרגל יחד את תורתו הנבואית של ר' אברהם אבולעפיה. לפי שיטתו, הנבואה נגישה לכול אחד שיתרגל את שיטת המדיטציה על השמות. הנבואה לפי שיטתו היא התחברות לחכמה אוניברסאלית ("השכל הפועל") היכולה להדהד בכולנו ("להוציא מהכוח אל הפועל").

סנדרה ואלאברג-פרי

ד"ר סנדרה ואלאברג, אמנית וחוקרת מחשבת ישראל. בעלת תואר ד"ר מהחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית בירושלים (על מושג האין-סוף בראשית הקבלה); ותואר שני בציור מבית הספר הגבוה לאומנויות בפריז. היא הציגה את ציוריה במוזיאון ישראל, בצרפת ובארה"ב, ופרסמה מאמרים וספרים בתחום הקבלה והאמנות. כיום היא מלמדת פילוסופיה יהודית בבית הספר לתלמידי חו"ל באוניברסיטה העברית ויוצרת בסטודיו הציור שלה בחוצות היוצר בירושלים. בשנים האחרונות היא מתרגלת את תורתו הנבואית של ר' אברהם אבולעפיה עם שעיה רוטברג ותחת הדרכתו של רבי אברהם לידר.

תפריט נגישות

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות