התזמורת הסופית של הראל שחל בניצוחו של נירי שדה

טקס הסמע המרכזי עם 30 מוזיקאים על הבמה - הפקת מקור מיוחדת לפסטיבל שבת 12:00 כיכר הכפר

30 מוזיקאים על הבמה בטקס הסמע המרכזי

שבת 12:00 כיכר הכפר

הפקת מקור עם תזמורת שנוצרה לאורך השנים בפסטיבל, ועם מוזיקה שנכתבה והולחנה במיוחד לפסטיבל ולטקס הסמע ע״י הראל שחל וקיבלה את השם 'ההאין העברי הראשון'. והפעם בניצוחו של נירי שדה– 30 מוזיקאים על הבמה!

התזמורת הסופית של הראל שחל היא תזמורת שנבנתה ונוצרה במשך השנים במיוחד לפסטיבל. תזמורת הבית.

לאורך השנים הם ניגנו כל שנה יצירה עתיקה אחרת בת מאות שנים, יצירות עתיקות שנכתבו במיוחד לטקס הווירלינג בטורקיה, הם עובדים עליה עם הראל במשך חודשים לפני הפסטיבל, כשעל הבמה 25-30 נגנים, באותו הזמן מוזמן הקהל להסתובב לצליליה של התזמורת בטקס הוורילינג שלנו. ללא ספק אחד משיאי הפסטיבל.

הראל שחל מוביל תזמורת רבת נגנים ובין לאומית שהתקבצה יחד במיוחד  ללימוד מעמיק של רזי המקאם והמוזיקה הטורקית העתיקה.

הראל הלחין וכתב יצירה שלמה במיוחד לפסטיבל, היצירה נקראת “אין״ ועוסקת בנושאי הסופיזם, מעולם לפני לא יצר יוצר ישראלי יצירה כזאת. בפסטיבל השנה התזמורת תנגן את ״אין״, שינוגן כמובן שהוא מזמין את באי הפסטיבל להסתובב לצליליו בטקס הווירלינג המרכזי

טקס הווירלינג המרכזי

הינו טקס רב עוצמה המזמין את כל באי הפסטיבל לקחת חלק ב״סמע״ – מרחב מקודש בפסטיבל בו הגוף נענה ומשתחרר  למפגש עם המוסיקה, ובהשראה המעניקה חרות להסתחרר ולרקוד כך פתאום… את ריקוד הדרווישים, להסתובב סביב עצמו, לפרוץ את גלימת הגוף ולעוף עם אוזניי הלב. להקה רבת משתתפים מנגנת מוסיקה שמימית וחיה ולצליליה אנו פורסים יחד כנף בהנחיית ולווי חברים מנוסים.

לא לפספס אחד משיאי הפסטיבל.

תפריט נגישות

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות