ורד עשת

הנחייה של הסדנאות עם עמרי אלעד

זיכר אינטימי

״רק בזכירת האל באים הלבבות על סיפוקם״
~ (הקוראן 13:28) ~

טקס הזיכר הינו תרגול של זכירת האל את עצמו באמצעות עצמו, מאחר והוא האחד והיחיד שקיים. בהשתתפותנו בהיזכרות זו אנו ״לא אחרים״ ממנו, ובתור ביטויים של אלוהים בעולם היחסי, אנו שואפים להפשיט עצמנו מאשליית נפרדותנו ולבוא לזיכר עם כל מה שאמיתי בנו, ולהיספג באופן מלא ומוחלט בזכירתו של אלוהים את עצמו.
ברור כי הזיכר הינו למעשה תמידי, והשתתפותנו בו איננה מוגבלת לזמן ולמקום, אך ניתנת לנו הזדמנות בטקס זה לייחד זמן שבו כל הסחות הדעת מונחות בצד במכוון. הכנה הולמת לזיכר היא משמעותית, ושניהם, גם ההכנה וגם הזיכר, מוקדשים לאלוהים. ההכנה כוללת רחצה מלאה ולבישת בגדים נקיים, כסמל לנקיון פנימיותנו וכוונותינו.
בחצות הליל של יום שישי, ניפגש בכדי לצרף יחד את כמיהתינו לאלוהים ולחזור יחדיו על כמה משמותיו היפים ביותר בשפה הערבית, תוך שמירה על קשב למוביל הזיכר ועל אחדות מלאה כקבוצה.

מֵיכָל של הקשבה

על רקע התקופה הסוערת בה אנו חיים, חשנו צורך לעצור וליצור מרחב של שקט ושל הקשבה. מקום בו ניפגש ונצלול מטה בשתיקה לרובד עמוק יותר בהוויתנו, תוך הקשבה פנימה למה שמבקש להתעטף במילים ולקבל הכרה.
אם יתעורר במי מאיתנו הרצון לדבר, נהווה עבורו מֵיכָל נוכח וחם של הקשבה.
תוך שמירה על קשב פנימי וחיצוני, נשמור על מרווח של שקט בין דיבור לדיבור, ונוכל גם פשוט לשבת יחדיו בשתיקה.
מוזמנים באהבה

יהלום האהבה

אלוהים אינו מברך על הרע, ועם זאת הרע מתקיים בעולמנו ולא היה מתאפשר בלעדיו. על המתח העדין הזה נסוב שירו של רומי "אלוהים רוצה גם בטוב וגם ברע", תוך שהוא פורש בדרכו הייחודית תמונה עשירה ומלאת רוך של נפש האדם כתנועה בין ניגודים, החותרת לצמיחה ולהגשמת ייעודה.
מפגש הלימוד הזה מיועד למבקשים לנסוק ולהביט ממעוף הציפור על תכלית הרע בעולם, ולבחור ״ביהלום האהבה".
מוזמנים להמריא יחדיו.

 

ורד עשת

בת 55, תלמידה של ׳בשארה׳ מזה 22 שנים, וממייסדי ׳בשארה ישראל׳ ב 2008. חשה מחויבות עמוקה לדרך, ולומדת להתמסר לה לאורך החיים, כל פעם מחדש.

בשארה היא תנועה רוחנית אוניברסלית בהשראת הסופיות. היא הגיעה לעולם באנגליה של סוף שנות ה60, באמצעותו של בולנט ראוף, אדם בעל בהירות ותובנה יוצאות דופן שהיה ספוג במסורות הרוחניות של תורכיה מולדתו, אך עם זאת איש העולם. בולנט חזה חינוך עבור מחפשים מערביים, שלא יהיה כבול לאף צורה מסוימת של אמונה, בין אם דתית או אחרת, ושיוקדש להקשרות בלתי-אמצעית עם אלוהים ועם האמת. לזה הוא קרא 'בשארה'.

במסגרת התנועה הוקם 'בי״ס בשארה' באחוזת צ׳יזהולם שבסקוטלנד. במרוצת השנים תלמידים ישראלים שהתחנכו בבי״ס הקימו את 'בשארה ישראל' מתוך תקווה להביא ולחלוק את רוח הלימוד ואת דרכה הייחודית של בשארה.

עוד לגבי בית הספר
עוד לגבי התנועה
עוד לגבי בולנט ראוף

 

תפריט נגישות

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות