יעקוב אבן יוסוף

תפילה לאלוהים בפנים

על פי המסורת הסופית, המקום למצוא את האל הוא בלב האדם. ע”י תורתו של המורה הסופי בן זמננו, מורט יגן, ניתן לנהל יחד “תפילה קולקטיבית” במילים שלנו, מכוונת לאלוהות שבתוכינו. ננהל שיחה בנושא הזה ואז נתפלל יחד תפילה קולקטיבית, עם תשומת לב, האחד לשני, בע”ה.

מסורת! מסורת!

אצל הסופים כמו ביהדות

נהוג לתפוס מסורת כשימור העבר. אבל יש מקום במסורת ישראל ל”חידושי תורה” ול”ויכוח לשם שמים”. אין כל כך מקום לזה באיסלאם, אבל במסורת הסופית אנו רואים חידושים וגם כל מיני ויכוחים יצירתיים: ע”י ראבעה נגד חסן מבסרה, בין הדרווישים ה”שיכורים” לבין ה”שפויים”, בן רומי לשמשי טבריז, ובין אוהדי רומי ובין הבקטשים שהולכים בעקבות יונוס אמרה. אנו גם רואים חידושים גדולים בשירה הסופית. מה קורה פה?

יעקוב אבן יוסוף

מנהל קבוצה סופית בירושלים. ממשיך לנהל את החנות “עולם קטן”. כדוכן קטן “‘תחנה הראשונה” בירושלים, וגם כדוכן בפסטיבל הסופי. מנהל קבוצת פייסבוק המונה כמעט 5000 חברים בשם Judaism & Sufism – a Spiritual Conversation הוציא לאור בשנה החולפת את הספרים, ‘המתנה: שירים מאת חאפיז’, ו’ראבעה: על סף דלתו של הלב’, בשיתוף המתרגם דרור עמית. ניתן ליצור קשר עם עולם קטן ב:[email protected] 0546977388

דרור עמית
בזמן הסגר הראשון תרגם את הספר הגדול ‘המתנה: שירים מאת חאפיז’, ולאחרונה, את ‘ראבעה: על סף דלתו של הלב’. עוסק בטיפול הולסיטי וכותב שירה.

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות