יעקוב אבן יוסוף

השירה הסופית – אז ובימינו

דברי הסופים הגדולים כמו ראבעה, רומי, יונוס אמרה וחאפיז… באיזה אופן הם איתגרו את התרבות האסלאמית בזמנם, ואיך הם העשירו אותה? כיצד הם מאתגרים אותנו ומעשירים אותנו היום, גם בעולם האיסלאם, גם בחברה המערבית… ובארץ? מה יש לנו ללמוד מהתרגומים השונים של החברים הגדולים האלו של החבר?

תפילה לאלוהים בפנים

על פי המסורת הסופית, המקום למצוא את האל הוא בלב האדם. ע"י תורתו של המורה הסופי בן זמננו, מורט יגן, ניתן לנהל יחד "תפילה קולקטיבית" במילים שלנו, מכוונת לאלוהות שבתוכינו. ננהל שיחה בנושא הזה ואז נתפלל יחד תפילה קולקטיבית, עם תשומת לב האחד לשני, בע"ה.

Praying to God Within

According to Sufism the place to find God is within the human heart. In our day, Murat Yagan has taught a way of “Collective Prayer” where we address God Within in our own words. We’ll discuss this and then make such a prayer, together.

יעקוב אבן יוסוף

אחרי שהכיר את “אבטיפוס הצדיק” בתורותיו של ר' נחמן, יעקוב הגיע לישראל ב-1976 בחיפוש אחר מדריך שכזה, והיה לתלמיד של סידי שייח מוחמד בהר הזיתים, אשר נתן לו את שמו הערבי. לאחר שבע שנים של ניסיון ליישב את דרך סופית-מוסלמית עם היהדות, יעקוב עזב את סידי וגילה את העולם הסופי התורכי. במשך שנים רבות היה תלמיד של מוראט יגן בקנדה, וערך ספר של תורותו הסופית באנגלית. יעקוב הדריך קבוצות סופיות בקנדה וכיום בישראל.

בשנת 1997 התחבר עם באבא סאלים, דרוויש 'מלאמי' מאיסטנבול, וגם פתח את החנות "עולם קטן" בירושלים, המוכרת ספרות סופית, רוחניות יהודית וכו'.
"עולם קטן" ממשיך היום כדוכן ב"תחנה הראשונה".
יעקוב גם מנהל קבוצת פייסבוק המונה 5,000 חברים בשם –
Judaism and Sufism – a Spiritual Conversation.

הוא הוציא לאור את הספרים:
  • ‘לב הקבלה’,
  • ‘הדיוון’ של רומי,
  • ‘דרוויש יונוס’
בשנתיים האחרונות הוציא לאור את:
  • ‘המתנה’ של חאפיז,
  • ‘ראבעה: על סף דלתו של הלב’.

חפשו את דוכננו בפסטיבל
עולם קטן: 0546-977388

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות