ניבה הראל

"שָ מְ עָ ה" | סדנת שירת נשות תימן

בהשראה המופע "שָ מְ עָ ה- פיוז'ן תימני". נשות תימן שרו על אהבה אסורה או מותרת, על היותן רכוש המועבר לידי חתן, על עמל יומן, על האהבה זו לזו ועל הטבע. הן שרו בינן לבינן כנשים השותפות לגורל אחד. ככה בין שמחות ועצב דיברו את ליבן ופנו אל אלוהיהן באמונה, בתחינה למזור וקבלה פנימית. יש שירים כואבים, יש שירים מחייכים וכולם רוקדים את מחול החיים.

נכיר שירי זאפה – טקס החינה, ושירים השזורים בחיי היום יום. שירים אלה הם פס הקול שהעיר ומאיר אותי בתהליך ההתקרבות המרגשת אל שורשיי. שמעה- שמה התימני של סבתי האהובה, שנקראה שושנה בישראל. ניגע עמוק בסיפור האנושי השזור במילים, נעלה זכרונות שורש מהעדות המגוונות של הנוכחים, ונספר סיפור מודרני משלנו.

ניבה הראל

זמרת ויוצרת המופע "שָׁמְעָה" – פיוז'ן תימני
ניבה מביאה אל קדמת הבמה את שירת נשות תימן העתיקה בפרשנות מיסטית והפקה עדכנית.
תערובת משובחת  של סגנונות אתניים של ערב ומערב, תורכיה ואפריקה, בלוז ונשמה, עם הרכב נגנים משובח ובניהול אמנותי של גיל רון שמע. 
 
יוצרת קלפי נקודת הדממה – 33 מסרים פואטיים, עדינים ומלאי אהבה, כחניכה לדרך של רוח המאוחדת בהוויה השלמה. מנחה סדנאות כתיבה למפגש עם נקודת השקט ממנה אפשר לשמוע את לחש האלוהות והמסתורין ולקבל מתנותיהם.
 
יוצרת ומורה הסדנאות השירה "עד שקול כולך יישמע" – סדנאות מוזיקליות עמוקות ומרגשות, להתגלות הקול והכל. מפתחת "מודל הנוכחות הקולית" – כלי להתבוננות וחקר הביטוי הקולי בעולם ובמציאות.
תלמידתה של גילה בשארי לשירת תימנית ופולקלור.
 
כותבת שירה והגות, משדרת ויוצרת הפודקאסט: "מסרים של אהבה". 
 
מופיעה עם שיריה המקוריים,  גם במופע "מקדש נשמתי" יחד עם אלהיה אייל מור. שירת רומי נשזרת כחוט השני בתוך שירה של ניבה כמרחב מכשף של התרחבות אינסופית באהבה ובידיעה המאוחדת השלמה.
0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות