על הפסטיבל

הנה מתחילה הדרך אל הפסטיבל הסופי ה11...


הנה מגיע הרגע הזה של השנה.


לאחר חגיגות עשור בלתי נשכחות בשנה שעברה שכללו מעבר של הפסטיבל לכפר הנוקדים ואת החוויה המכוננת, המרעננת ואת קפיצת המדרגה שחווינו שם, הפסטיבל הסופי פותח עשור חדש של התכנסות ויצירה וחוזר זאת השנה ה 11 לביתו החדש בכפר הנוקדים ומזמין אתכם אל העלייה השנתית לרגל.

 

זה כבר מעל עשור שהפסטיבל הסופי גדל, מתפתח, פורץ דרך ומכה גלים כשהוא מייצר סיטואציה נדירה והתכנסות מיוחדת במינה, שהפכה לתופעה שתפסה לה שם והידהדה למרחקים בארץ ובעולם.

 

הפסטיבל אוסף סביבו לאורך השנים קהילה שלמה שרק הולכת ומתרחבת ומתכנסת אחת לשנה לחגוג את היופי, המוזיקה, החכמה וההשראה של הדרך הסופית…

 

אנחנו חוזרים אל כפר הנוקדים, החאן הגדול, היפייפה והטוב ביותר בישראל, נווה מדבר אמיתי, שנמצא על הדרך היפה בין ערד למצדה, בלב ליבו של מדבר יהודה, מקום שמקבל אותנו בידיים פתוחות ומספק את התנאים האולטימטיבים לפסטיבל ולקהל.

 

מתרגשים מאוד לצאת לדרך לקראת עשור חדש, לקראת השנה החדשה, אושר לדמיין את כולנו שם ביחד, עטופים ברגעים של יופי, חוגגים 11 שנה של יחד.

 

נתראה שם..

 

 

 

כמה מילים מאיתנו במיוחד לקראת השנה:

 

הפסטיבל הסופי ה-11 אחיות ואחים אהובים,
זה קורה…. יוצאים שוב אל המסע היחודי הזה,
מסע שהוא מעוף מהלב ואל לב העולם.

 

בימים של תעצומות נפש אסונות טבע מלחמות ומחלוקות, כלכך קל לאדם להיסגר ולהידבק בדעתו וזהותו שלו להתלהם ולהפרד איש מאחיו.

 

אנו בוחרים ליצור שוב מרחב בו נחגוג ונעמיק את ההשראה האדירה שיופי, אהבה ושאיפה כנה לשלום ומרפא, יוצרים.


המרחב של הפסטיבל שלנו הוא מקום בטוח ומזמין, מעין חניכה שיבטית, מפגשו של שבט אדיר המתרומם לסופ"ש ופורס כנפיו אל כל השנה.


בני אנוש, מוסיקאים, מחוללים, מנחים ומורים, יוצרים וקהל משנים יחד את התדר בגוף ובנפש ויוצקים משמעות חדשה לכל מה שמקודש לנו, בשירה, בצליל, תנועה, שקט, בתוכן בשפות של האזור בו אנו חיים.


במדבר הקסום והעוצמתי באזור יהודה בהרים מעל ים המלח, מקום היסטורי ותופעת טבע ונוף. מכאן אנו שולחים הזמנה להתעלות והתקדשות.

 

מעל מצוקות היום יום אל הנקודה הפנימית, אל האהוב, אל האחדות שנשקפת מהכל הכל….

על הפסטיבל

בין ה27-29 באפריל, בסופ”ש שלאחר יום העצמאות, עם בוא האביב ובלב המדבר, נתכנס בפעם האחת עשר לשני לילות ושלושה ימים, עם המוזיקה, עם הטקסים והאירועים המרכזיים, עם הסדנאות, עם החברים, החברות וכל האנשים והרגעים שהופכים את הפסטיבל הסופי למה שהוא.

הפסטיבל הסופי נוצר על מנת לתת לדרך הסופית,
אמנות וחכמת הלב הנצחית שהועברה מדור לדור, מקום ובמה.

מקום של התכנסות לקהילה, חברות, שיתוף וביטוי מעבר לזמן.

מרחב שבו מוזיקה, ריקוד ודממה הופכים לשפה.

אתם מוזמנים למסע מוזיקלי נדיר, עמוק ובלתי נשכח עם כ-15 הופעות חיות שינועו מתחילת הפסטיבל בחמישי אחה”צ ועד סופו במוצ”ש, בין שתי במות 360, שהקהל מקיף מכל הכיוונים, כל שעתיים הופעה, על במות השוברות את המחיצות בין הקהל לאמנים ומשרות אווירה של טקס וקדושה יותר מהופעה, כשהן מארחות מעל ל100 מוזיקאים מובילים מהארץ והעולם, ביניהם תזמורות רבות משתתפים.

בליבו של הפסטיבל כינוס ייחודי וחסר תקדים מסוגו, אנשי רוח ואקדמיה מהשורה הראשונה, כיתות אמן עם מוזיקאים מובילים ומנחים הצועדים בדרך כבר שנים, ב-5 מתחמים שונים שיסובו סביב רבדיה השונים של מהות של הדרך הסופית וההשראה ממנה.

מעבר לכל זה, הפסטיבל הוא בעצם התכנסות, מפגש, עליה לרגל, כינוס קהילה.

בין הסדנאות, ההופעות, האוכל, המדבר, המרחב, המוזיקה והשקט נוצר בין האנשים ובכלל במרחב לאורך הימים, משהו מיוחד. זה כבר אחד עשר שנים שאנחנו מוצאים את עצמנו עומדים נפעמים אל מול הפלא הזה ולא מוצאים את המילים.

אתם מוזמנים לחוות אותו מבפנים.

תפריט נגישות

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות