על הפסטיבל

הפסטיבל הסופי ה12


הנה מגיע הרגע הזה של השנה.

אהובות, אהובים, הולכים בדרך,

משבר, מחלה ומלחמה הם הזדמנות להתעלות יחד, להתאחות לרקמה פיזית ורוחנית משגשגת. להזכר במרחב שמעבר.

האסון והמלחמה שאנו עוברים הם הקטסטרופה עליו רומי משורר הלב מדבר, על העוצמה שטמונה ברגע בו יש נפילה ותקומה לאחריה. תנאי הכרחי לעצמות רוחנית ושבטית. 

אין לב שלם מלב שבור.

 

הפסטיבל שלנו השנה הוא האספות, גדרינג של השבט הסופי. זוהי קריאה לכל מי שקשה לו או לה, שכואב לו, מי שנפלה אמונתה, לשוב הביתה. לחלוק גם את זה ולחדש אמונה באהבה, לעתיד משותף ורפואת העם עם מוסיקת נשמה מדברית ומרפאה. עם מחול ורוממות הגוף, לימוד ושיחה אודות הלב. עטופים בקסם של המדבר והפסטיבל הסופי. 

כמו תמיד, נתקדש ונתחדש ונשיב ימינו כקדם בתפילה לשלום.

 

זה כבר 12 שנים שהפסטיבל הסופי גדל, מתפתח, פורץ דרך ומכה גלים כשהוא מייצר סיטואציה נדירה והתכנסות מיוחדת במינה, שהפכה לתופעה שתפסה לה שם והידהדה למרחקים בארץ ובעולם.

 

הפסטיבל אוסף סביבו לאורך השנים קהילה שלמה שרק הולכת ומתרחבת ומתכנסת אחת לשנה לחגוג את היופי, המוזיקה, החכמה וההשראה של הדרך הסופית…

 

אנחנו חוזרים אל כפר הנוקדים, החאן הגדול, היפייפה והטוב ביותר בישראל, נווה מדבר אמיתי, שנמצא על הדרך היפה בין ערד למצדה, בלב ליבו של מדבר יהודה, מקום שמקבל אותנו בידיים פתוחות ומספק את התנאים האולטימטיבים לפסטיבל ולקהל.

 

מתרגשים מאוד לצאת לדרך לקראת השנה החדשה, אושר לדמיין את כולנו שם ביחד, עטופים ברגעים של יופי, חוגגים 12 שנה של יחד.

 

נתראה שם..

 

על הפסטיבל

בין ה16-18 במאי, עם בוא האביב ובלב המדבר, נתכנס בפעם האחת עשר לשני לילות ושלושה ימים, עם המוזיקה, עם הטקסים והאירועים המרכזיים, עם הסדנאות, עם החברים, החברות וכל האנשים והרגעים שהופכים את הפסטיבל הסופי למה שהוא.

הפסטיבל הסופי נוצר על מנת לתת לדרך הסופית,
אמנות וחכמת הלב הנצחית שהועברה מדור לדור, מקום ובמה.

מקום של התכנסות לקהילה, חברות, שיתוף וביטוי מעבר לזמן.

מרחב שבו מוזיקה, ריקוד ודממה הופכים לשפה.

אתם מוזמנים למסע מוזיקלי נדיר, עמוק ובלתי נשכח עם כ-15 הופעות חיות שינועו מתחילת הפסטיבל בחמישי אחה”צ ועד סופו במוצ”ש, בין שתי במות 360, שהקהל מקיף מכל הכיוונים, כל שעתיים הופעה, על במות השוברות את המחיצות בין הקהל לאמנים ומשרות אווירה של טקס וקדושה יותר מהופעה, כשהן מארחות מעל ל100 מוזיקאים מובילים מהארץ והעולם, ביניהם תזמורות רבות משתתפים.

בליבו של הפסטיבל כינוס ייחודי וחסר תקדים מסוגו, אנשי רוח ואקדמיה מהשורה הראשונה, כיתות אמן עם מוזיקאים מובילים ומנחים הצועדים בדרך כבר שנים, ב-5 מתחמים שונים שיסובו סביב רבדיה השונים של מהות של הדרך הסופית וההשראה ממנה.

מעבר לכל זה, הפסטיבל הוא בעצם התכנסות, מפגש, עליה לרגל, כינוס קהילה.

בין הסדנאות, ההופעות, האוכל, המדבר, המרחב, המוזיקה והשקט נוצר בין האנשים ובכלל במרחב לאורך הימים, משהו מיוחד. זה כבר אחד עשר שנים שאנחנו מוצאים את עצמנו עומדים נפעמים אל מול הפלא הזה ולא מוצאים את המילים.

אתם מוזמנים לחוות אותו מבפנים.

תפריט נגישות

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות