עופר מזרחי טריו – Ofer Mizrahi Trio

עופר מזרחי טריו

שבת 10:00 אמפי

השלישייה בוחנת שילובים של מוזיקה מערבית, טורקית, הודית וקווקזית תוך דיאלוג חוצה תרבויות, שבו גבולות מסורתיים מתחילים להיטשטש ואף להעלם.

עופר מזרחי טריו הוא אנסמבל המורכב מהצ'לנית, מאיו שבירו, נגן הקונטרבס, דויד מיכאלי והמוזיקאי עופר מזרחי. השלישייה, המנגנת מוזיקה מקורית שנכתבה והולחנה על ידי מזרחי, בוחנת שילובים של מוזיקה מערבית, טורקית, הודית וקווקזית תוך דיאלוג חוצה תרבויות, שבו גבולות מסורתיים מתחילים להיטשטש ואף להעלם.

גיטרת הלוויתן, החצוצרה והשירה של מזרחי משתלבים עם הצ'לו של שבירו והקונטרבס של מיכאלי ויוצרים שפה מוזיקלית מורכבת הממזגת מזרח ומערב לחוויית שמע ייחודית.

עופר מזרחי:

עופר מזרחי הוא מוזיקאי אוטודידקט בהווייתו. סגנונו של מזרחי–מיזוג עדין בין פולק ,ג’אז ומוזיקה מזרחית–הוא השתקפות של חקירה ותשוקה נוודית לקרביים של יופי הצליל.

תוך רצון לבטא צומת של כלים וצלילים וחיפוש מתמשך אחר מנעד הצלילים בין מזרח ומערב, מזרחי עיצב ובנה את גיטרת הלוויתן בהתאמה לגוף ולפריטה האותנטית לו. גיטרת הלוויתן היא גרסה מהונדסת של גיטרת סלייד הודית עם צלילים אלקטרונים. היא מורכבת מעשרים וארבעה מיתרים, שלושה מרכזי פריטה וארבעה מוקדי הגברה שמתמזגים לכדי שפת צלילים ייחודית.

מזרחי למד אצל פנדיט בודהאדב דאס-גופטא, מגדולי המאסטרים של המוזיקה ההינדוסטנית, האקדמיה למחקר של סאנגיט, קולקטה, הודו הופיע, הקליט ושיתף פעולה עם מוזיקאים רבים בארץ ברחבי העולם ביניהם עידן רייכל; עומרי מור; אסתר ראדה; ישי אפטרמן; לירז צ׳רכי; ריף כהן; ליאורה יצחק ורבים אחרים.

חברי ההרכב:
  • עופר מזרחי – ״גיטרת הלוויתן״, חצוצרה ושירה.
  • מאיו שבירו – צ׳לו.
  • דויד מיכאלי – קונטרבס.
0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות